İmplant Nedir?

Diş implantları, ağızda diş eksikliği yaşayan hastalar için eksik dişlerin yerine genellikle titanyum veya titanyum bileşikleri ile hazırlanan vidalı yapay diş kökü tedavisidir. Eksik diş tedavisinde kullanılan implantlar modern tıbbın gelişmesi ile 3 farklı implant tedavisi ile uygulanabilmektedir. Bunlar, dental implantlar, zirkonyum implantlar ve dikişsiz implantlardır.

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti) Nedir?

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), 0-13 yaş grubundaki bebek ve çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlığı; çürük, travma ve kalıtımsal gibi etkenlerin dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan kliniktir. Halk arasında çocuk diş doktoru olarak bilinir.

Pedodonti, bireylerin bebeklik çağlarından itibaren çocukluk dönemine kadar ağız ve diş sağlığını takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalıdır. Uzman diş hekimleri ayrıca bebek ve çocukların çene ve yüz bölgesinin gelişi sürecini de incelemektedir.

Protez Diş Nedir? Kullanımı Ve Tedavisi

Protez diş, bir ya da birden fazla diş kaybı durumlarında ağız sağlığı ve estetiğini olumsuz etkileyen kişiler için uygulanabilecek bir ağız sağlığı tedavi yöntemidir. Protezler, kaybolan diş ve dokuların çiğneme fonksiyonlarını, konuşmaya katkılarını ve estetiğinin geri kazanılmasını sağlar. Protezler sayesinde ağız içi mevcut dokular ve sağlığının da korunmasına yardımcı olur. 

Endodonti Nedir?

Endodonti (kanal tedavisi) ölü ya da ölmekte olan, iltihaplı bir diş pulpasını tedavi etmek için kullanılan yöntemlerin genel adıdır. Endodontik Tedavinin Amacı Endodontik tedavinin amacı canlılığını yitirmiş dişin tekrar fonksiyon kazanabilmesi için kök kanallarının tümünün  temizlenmesi, şekillendirilmesi ve hazırlanan kök boşluğunun sızdırmaz bir şekilde doldurulmasıdır.

Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi Nedir?

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bölümünde, ağız içinde bulunan dil, yanak, dudak, tükürük bezleri gibi tüm yumuşak dokuların, diş, çene ile çene eklemindeki tüm rahatsızlık ve hastalıkların teşhisinin yapan ardından tüm cerrahi tedavileri gerçekleştiren bölümdür.